مقالات بازاریابی، فروش و موفقیت - صفحه 2
Success Articles

مقالات بازاریابی، فروش و موفقیت

آیا سر مایه گذاری جمعی را می شناسید؟ (قسمت دوم) ویژه

در جهان امروز روش های متعددی برای دست یابی به سرمایه جهت راه اندازی یک کسب و کار و یا پرورش دادن یک ایده وجود دارد. یکی از این روش ها سرمایه گذاری جمعی (Crowdfunding) است. در قسمت قبل تا حدودی با این روش جمع آوری سرمایه آشنا شدیم و آموختیم سیستم Crowdfunding مناسب چه کسب و کارهایی است.

آیا سرمایه گذاری جمعی را می شناسید؟ (قسمت اول) ویژه

جمع آوری و کسب سرمایه جهت انجام کاری مشخص روش های متعددی دارد. سرمایه گذاری جمعی (Crowdfunding) یکی از این روش هاست که در این مطلب قصد معرفی آن را داریم.

با مسئولیت های مدیر ارشد عملیاتی آشنا شویم! ویژه

در یک سازمان شخص اول تصمیم گیرنده، مدیرعامل آن سازمان است و مدیر ارشد عملیاتی در رده دوم هرم سازمان قرار می گیرد. این شخص که عنوان معاون بخش عملیات را با خود حمل می کنند، موظف است فعالیت های روزانه سازمان را مدیریت نماید.

گوگل ادسنس را بشناسیم! ویژه

کسب درآمد از طریق وب سایت و وبلاگ، یکی از معیارهای صاحبان و توسعه دهندگان وبسایت ها است. تبلیغات در صفحات سایت، بستری مناسب برای رسیدن به سود و درآمد است. در حال حاضر پلتفرم های متعددی ارائه دهنده خدمات منطبق کردن تبلیغات دهندگان و صاحبان وب سایت ها هستند. گوگل ادسنس نیز، یکی از این ابزارها است.

چگونه می توان کاربران را به ثبت نام در خبرنامه وب سایت تشویق نمود؟ ویژه

شاید با خود بیاندیشید آیا هنوز هم کسی از خبرنامه سایت استفاده می کند؟ و شاید آن را مهم به شمار نیاورید!! اما باید به شما بگوییم با وجود روش های متفاوت برای برقراری ارتباط با مشتریان همچون کاتالوگ ها و تبلیغات چاپی، روش های بهینه سازی موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی؛ خبرنامه وب سایت هنوز برای بسیاری از شرکت ها اولویت دارد و حتی بیشتر کاربران در فضای مجازی مایل هستند اخبار وب سایت شما را در اولین فرصت از طریق ایمیلشان دریافت کنند.

۵ روش تشویق کاربران به ثبت‌نام در خبرنامه وب‌سایت ویژه

اگرچه روش‌های مختلفی برای برقراری ارتباط با مشتریان از طریق تبلیغات چاپی، رسانه‌های اجتماعی و بهینه‌سازی موتور جستجو وجود دارد، اما ایمیل و خبرنامه وب‌سایت ، هنوز برای بسیاری از شرکت‌ها اولویت دارد.

راهنمای جامع توسعه قیف فروش ویژه

قیف فروش بخش مهمی از فرایند فروش است که تجربه‌ی مخاطبان بالقوه از شرکت را شکل می‌دهد و عامل تعیین‌کننده‌ی خرید نهایی شناخته می‌شود.

هنر سوال پرسیدن برای دریافت پاسخ‌های کاربردی‌تر ویژه

هدف از سؤال پرسیدن گرفتن پاسخی مناسب برای حل مشکل یا راهنمایی در انجام کاری است، بنابراین باید در مورد نحوه‌ی مطرح کردن آن دقت شود.

چرا واقعیت مجازی یک فرصت تجاری است؟ ویژه

واقعیت مجازی فقط برای بازیکنان بازی‌های کامپیوتری نیست. زمان آن رسیده تا واقعیت مجازی را به‌عنوان آینده تجارت در نظر بگیریم.

کارآفرین داخل سازمانی؛ نیرویی مهم برای هر کسب‌وکار ویژه

امروزه در دنیای کسب‌وکار، بارها با اصطلاحاتی همچون کارآفرین و آزادکار (فریلنسر) روبه‌رو می‌شویم. آنان افرادی هستند که زندگی‌های کاری سنّتی را به‌مرور رها کرده‌اند و تلاش می‌کنند سرنوشت مادی و درآمدی خود را خودشان تعیین کنند. علاوه‌بر چنین اصطلاحاتی، دسته‌ای دیگر از افراد حاضر در اکوسیستم کنونی نیز وجود دارند که با اصطلاح کارآفرین داخل سازمانی (Intrapreneur) شناخته می‌شوند.