اخبار فناوری و تکنولوژی
Technology & IT NEWS

اخبار فناوری

مایکروسافت در زمینه لباس های هوشمند تحقیق می کند! ویژه

استفاده از پارچه های هوشمند در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از کمپانی های مطرح جهان گردیده است. تحلیلگران معتقدند بازار لباس های هوشمند (Smart Clothing) رو به رشد بوده و تغییرات بزرگی به خود دیده است. امروزه تحقیق و مطالعه در رابطه با صنعت پارچه هوشمند به طور وسیعی گسترش داشته و روز به روز بر علاقمندان به آن افزوده می شود.

استفاده از شیشه کوارتز به جای دیسک های ذخیره سازی توسط مایکروسافت ویژه

امروزه استفاده از وسایل ذخیره سازی اطلاعات در میان عوام مردم رواج بالایی داشته و اغلب آن ها برای به یادگار نگاه داشتن لحظات زندگی و یا اطلاعات مرتبط با فعالیت های شغلی خود از این وسایل استفاده می کنند.

پردازنده های نازکتر، افزایش خطرات امنیتی را به دنبال دارند! ویژه

در سال های اخیر شاهد کاهش ضخامت پردازنده ها الکترونیکی بوده ایم. این اتفاق با وجود مزایای متعددی که به همراه دارد، احتمال حملات امنیتی را افزایش می دهد.

بررسی قابلیت های جدید سیستم عامل iOS 13 در سال 2019 ویژه

در دنیای نرم افزار، شرکت ها تغییرات و نسخه های جدید خود را ابتدا به صورت آزمایشی در اختیار کاربران قرار می دهند تا پس از رفع مشکلات و ایرادات احتمالی، نسخه اصلی و نهایی آن را در اختیار تمام کاربران گجت مورد نظر قرار دهند. اپل نیز جهت ارائه نسخه شماره 13 از سیستم عامل iOS، چندین ورژن بتا منتشر نمود.

هوآوی در کنفرانس HDC 2019 تکنولوژی های جدیدی به نمایش گذاشت! ویژه

کنفرانس توسعه دهندگان هوآوی با نام اختصاری HDC در تاریخ نهم تا یازدهم آگوست 2019 برگزار شد. هوآوی در این رویداد تعدادی از محصولات خود را به همراه تکنولوژی های جدید و ایده ها نو به علاقمندان معرفی نمود.

پتنت جدید اپل برای تشخیص حالات صورت توسط هدست واقعیت ترکیبی ویژه

اپل به تازگی در جهت تشخیص حالت های چهره از طریق هدست واقعیت ترکیبی پتنتی ارائه داده است که در آن علاوه بر شناسایی حرکات چشم و ژست های حرکتی، می تواند حالت های مختلف صورت فرد را نیز رصد کند.  این عمل به واسطه حسگرهای متعددی صورت می پذیرد.

اپل پتنت ساعت هوشمند مجهز به دوربین را به ثبت رساند. ویژه

سالانه شرکت های فعال در حوزه فناوری و تکنولوژی، می کوشند در جهت ایجاد رفاه بیشتر برای کاربران، ویژگی های جدیدی به محصولات خود بیافزایند. چندی پیش اپل به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گجت های الکترونیکی هوشمند، پتنت جدیدی مختص به ساعت هوشمند معرفی نمود.

فناوری دیپ فیک، جنگ میان حقیقت و دروغ! ویژه

در ماه های گذشته، شاهد ویدئوهایی از افراد مشهور جهان همچون سیاستمداران و هنرمندان بودیم که در آن مطالبی غالبا توهین آمیز توسط این افراد عنوان می شد؛ اما پس از مدتی آن ها ویدئو را تکذیب کرده و ادعا می کردند شخصی دیگر و شبیه به آن ها این ویدئو را ضبط نموده است.

گوگل فناوری Fast Share را معرفی کرد! ویژه

انتقال اطلاعات سریع و راحت میان گجت های مختلف، دغدغه کاربران اندرویدی در سال های اخیر بوده است. در حالیکه کاربران iOS به کمک قابلیت AirDrop به راحتی اطلاعات و فایل های مورد نظرشان را با سایر گجت های مبتنی بر iOS جا به جا می کنند.

چرا لانچرهای اندروید دیگر محبوبیت گذشته را ندارند؟ ویژه

لانچرهای اندروید نرم‌افزارهایی هستند که تا حد زیادی می‌توانند رابط کاربری سیستم‌عامل اندروید را تغییر دهند. بهره‌گیری از اندروید بدون وجود لانچر تقریباً غیرممکن است و تمام گوشی‌ها به‌صورت پیش‌فرض از لانچر بهره می‌برند.