سایت سامانه اسکان زائرین حرم مطهر رضوی یکی از نمونه کارهای طراحی سایت مشهد می باشد که توسط شرکت داده پردازی فراتک صورت پذیرفته است.

Razavi Holy Shrine Pilgrims Accommodation System Web Design

http://tasharof.ir/

تکنولوژی های مورد استفاده در سایت:

طراحی سایت حریم تشرف سامانه اسکان زائرین حرم مطهر رضوی در سال 1390 توسط داده پردازی فراتک در مشهد انجام پذیرفته است که این سایت یکی از نمونه های طراحی وب سایت سازمانی فراتک در مشهد به شمار می رود. در طراحی وب سایت حریم تشرف سعی گردیده است ظاهری زیبا و متناسب با سلیقه ی مسئولین این سامانه لحاظ گردد.

در مورد حریم تشرف سامانه اسکان زائرین حرم مطهر رضوی

وجود مرقد مطهر هشتمین پیشوای شیعیان جهان در مشهد مقدس، فرصت طلایی برای عاشقان و ارادتمندان به ساحت قدسی آن حضرت است، تا با تشرف به بارگاه منور و مضجع شریف ایشان بهره معنوی ببرند.

حضور سالیانه بیش از بیست میلیون زائر در این کلان شهر مذهبی و ارائه خدمات مناسب به آنان از جمله دغدغه های همیشگی مجاوران آن حضرت بوده که برای رفع برخی از مشکلات زائرین عزیز اقدامات گسترده ای در عرصه های مختلف صورت گرفته است.

در این میان بهره مندی از توان بخش خصوصی با حمایت بخش دولتی و عمومی در اجرای طرح ها و پروژه های توسعه گردشگری بر پایه ارائه خدمات در خراسان رضوی و به ویژه مشهد از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. بدین منطور شرکت افق دید به منظور مدیریت و ساماندهی اسکان و افزایش کمی و کیفی سفرهای زیارتی و گردشگری به مشهد مقدس طی شماره 28285 در اداره ثبت شرکت های مشهد به ثبت رسید.

شرکت افق دید در جهت تأمین رفاه، امنیت و آسایش هرچه بیشتر زائرین بارگاه ملکوتی حضرت رضا (ع) و اولین و اساسی ترین نیاز ایشان یعنی اقامتگاه مناسب و در خور شان، طرح رزرواسیون  محل اقامت و اسکان زائرين حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) را در قالب سامانه ((حریم تشرف)) ، با هدف تکریم زائران و نگرش بر تامین نیاز اسکان کلیه این اقشار در مشهد مقدس ارائه و به مرحله اجرا درآورد.  

اهداف و چشم انداز سامانه رزرواسیون حریم تشرف:  

  • تلاش مضاعف برای خدمت رسانی به زائرین حضرت رضا (ع) در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری، با بهره وری و استفاده بهینه از میلیاردها ریال سرمایه هزینه شده در تأسیسات اقامتی حوزه گردشگری و جلوگیری از هدر رفتن این سرمایه ملی  با ساماندهی اسکان مسافرین به ویژه زائرین حضرت رضا(ع)
  • اقدام عملی و همسو با برنامه های سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری «همگانی و همه مکانی و همه زمانی» کردن سفر
  • ایجاد انگیزه برای سفر در ایام غیر پیک و طراحی «سفرهای ارزان قیمت» و بسته های تشویقی اسکان
  • تلاش در جهت ارتقای احساس رضایتمندی و افزایش مدت ماندگاری ایشان با استفاده از داده های سامانه رزرواسیون حریم تشرف و بانک اطلاعات زائرین ایجاد شده
  • بهبود کیفیت زیارت با افزایش رفاه، آسایش، امنیت زائرین در سایه ساماندهی پیش حرکت از مبدا
  • کمک به اقتصاد خانواده با کاهش هزینه ها، ارائه تخفیفات و تسهیلات اسکان و تأمین اقامتگاه های مناسب و ارزان قیمت به زائرین

درباره طراحی وب سایت حریم تشرف سامانه اسکان زائرین حرم مطهر رضوی

طراحی وب سایت حریم تشرف که نمونه ای از طراحی سایت در مشهد از شرکت داده پردازی فراتک به شمار میرود، با ظاهری زیبا و کاربر پسند صورت پذیرفته است که در طراحی سایت این شرکت سعی گردیده است از آخرین و جدیدترین تکنولوژی های روز در زمان طراحی بهره برده شود.

در طراحی وب سایت سامانه رزرواسیون حریم تشرف، امکانات فنی خاص و ویژه ای طبق درخواست مسئولین این شرکت طراحی و پیاده سازی گردیده است. در طراحی سایت حریم تشرف سعی گردیده است تا به بهترین شکل، کاربر بتواند با سایت ارتباط برقرار کند و از اطلاعات و اخبار موجود در سایت استفاده نماید.

در طراحی سایت حریم تشرف از زبان برنامه نویسی C# استفاده شده است. از دیگر تکنولوژی های مختلف برنامه نویسی وب که در سایت سازمانی حریم تشرف بکار گرفته شده است میتوان به jQuery,HTML,CSS3,JavaScript اشاره نمود که استفاده از این تکنولوژی ها باعث بهبود کیفیت رابط کاربری سایت گردیده است.