سایت سازمانی موقوفات حاج حسین آقای ملک یکی از نمونه کارهای طراحی سایت مشهد می باشد که توسط شرکت داده پردازی فراتک صورت پذیرفته است.

Malek Endowments Web Design

http://www.moghoofatemalek.ir/

تکنولوژی های مورد استفاده در سایت:

طراحی سایت موقوفات حاج حسین آقای ملک در سال 1395 توسط داده پردازی فراتک در مشهد انجام پذیرفته است که این سایت یکی از نمونه های طراحی وب سایت سازمانی فراتک در مشهد به شمار می رود. در طراحی وب سایت موقوفات ملک سعی گردیده است ظاهری سازمانی و در عین حال زیبا و متناسب با سلیقه ی مسئولین سازمان موقوفات ملک لحاظ گردد.

در مورد سایت موقوفات حاج حسین آقای ملک

موقوفات ملک یکی از گسترده ترین وقفها بر آستان قدس رضوی میباشد که توسط مرحوم حاج حسین آقا ملک طی 8 فقره وقفنامه از سال 1316 تا 1340 وقف شده است. تولیت موقوفات در زمان حیات مرحوم واقف با خود ایشان بوده و پس از فوت ایشان در سال 1351 هجری شمسی طبق مفاد وقفنامه ها  آستان‌ قدس رضوی اداره موقوفات مرحوم ملک را بر عهده گرفته و خصوصاً و به برکت استقرار نظام جمهوری اسلامی در جهت تحقق نیات مرحوم واقف توفیقات زیادی را داشته است.

تشکیلات این موقوفه تا اوایل انقلاب اسلامی یک اتاق کار در اداره مرکزی آستان ‌قدس رضوی بوده که با گذشت زمان در راستای سیاستهای آستان قدس رضوی و به ‌منظور نظارت بیشتر بر رقبات موقوفه و حفظ و صیانت آنها و احقاق حقوق موقوفه و همچنین تحقق نیات مرحوم واقف تشکیلات اداری آن، گسترش یافته بطوریکه هم اکنون دارای یک اداره مرکزی در مشهد و پنج واحد املاک و اراضی، سه واحد گاوداری و سه مجتمع زراعی، باغی و در برگیرنده 64935 هکتار املاک و اراضی کشاورزی، مرتعی و شهری، روستایی و صنعتی، 5112 حلقه چاه عمیق فعال، 5 رشته رودخانه (حقابه) و 8 رشته قنات و 2دهنه چشمه در قالب 51 رقبه موقوفه در بخش های امانی ، اجاره ای و اصلاحات ارضی و فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و درمانی در شهرها و مناطق مشهد، تهران، چناران، گلبهار، شهر طوس، فریمان، نصر آباد ،تربت جام و سنگ بست اداره می گردد.

درباره طراحی وب موقوفات حاج حسین آقای ملک

طراحی وب سایت موقوفات حاج حسین آقای ملک که بعنوان نمونه ای از طراحی سایت مشهد از شرکت داده پردازی فراتک به شمار میرود، با ظاهری زیبا و کاربر پسند صورت پذیرفته است که در طراحی سایت این سازمان موقوفه سعی گردیده است از آخرین تکنولوژی های روز دنیا در زمان طراحی بهره برده شود. این وب سایت با امکانات فنی اختصاصی درخواست شده از سوی مسئولین موقوفات حاج حسین آقای ملک طراحی و پیاده سازی گردیده است.

در طراحی سایت موقوفات حاج حسین آقای ملک از تکنولوژی طراحی سایت رسپانسیو نیز استفاده شده است و همین امر موجب گردیده تا نمایش سایت در دستگاه های مختلف بصورت واکنشگرا بوده و به بهترین شکل اطلاعات برای کاربران نمایش داده شود.

در طراحی سایت موقوفات حاج حسین آقای ملک از زبان برنامه نویسی C# استفاده شده است. از دیگر تکنولوژی های مختلف برنامه نویسی وب که در سایت سازمانی موقوفات ملک بکار گرفته شده است میتوان به Bootstrap,jQuery,HTML5,CSS3,JavaScript اشاره نمود که استفاده از این تکنولوژی ها باعث بهبود کیفیت رابط کاربری سایت گردیده است.