وبسایت سازمانی دانشگاه پیام نور مشهد توسط شرکت داده پردازی فراتک در مشهد مقدس طراحی شده است.

Web Design Of Payame Noor University

http://www.pnum.ac.ir

تکنولوژی های مورد استفاده در سایت:

طراحی وبسایت سازمانی دانشگاه پیام نور مشهد در سال 1388 توسط داده پردازی فراتک در شهر مشهد مقدس انجام پذیرفته است که این سایت یکی از نمونه های طراحی وب سایت سازمانی فراتک در مشهد به شمار می رود. در طراحی وبسایت دانشگاه پیام نور سعی گردیده است ظاهری سازمانی و در عین حال زیبا و متناسب با سلیقه ی مسئولین دانشگاه پیام نور مشهد لحاظ گردد.

آشنایی در مورد دانشگاه پیام نور مشهد

دانشگاه پیام نور براساس تصمیمات جلسات 94 مورخ 27/8/65 و97 مورخ 25/9/65 شورای عالی انقلاب فرهنگی عملاً با پذیرش اولین گروه دانشجو در مهرماه 1367 تاسیس شد. این دانشگاه پس از تاسیس، با پذیرش اولین گروه دانشجویی خود در 5 رشته تحصیلی و در 28 مرکز باقیمانده از دانشگاه ابوریحان بیرونی و دانشگاه آزاد ایران از مهرماه سال تحصیلی 68-1367 فعالیت آموزشی خود را‌ آغاز کرد.
توسعه دانشگاه و تاسیس شعب جدید از محل کمک های مردمی و محلی و امکانات مهیا شده از سوی هیئت مؤسس انجام می شود. اکنون دانشگاه پیام نور در سراسر کشور حدود 500 مرکز و واحد و یک مرکز بین المللی با شعبات رو به گسترش در داخل و خارج از کشور دارد.
هدفهای اصلی دانشگاه پیام نور:
•     همگانی کردن آموزش عالی و ارتقای سطح علمی و فرهنگی جامعه
•    تسهیل دسترسی برابر همگان به فرصت های آموزش عالی در همه جا و همه وقت
•    کاستن از محدودیتها و فراهم آوردن امکان ادامه تحصیلات دانشگاهی برای علاقمندان، بویژه در مناطق محروم
•    فراهم آوردن زمینه استفاده از امکانات بالقوه، که در نظام آموزشی متعارف کمتر به کار گرفته می شود.
•    تربیت بخشی از نیروهای متخصص مورد نیاز جامعه
•    اهتمام به گسترش مرزهای دانش، به منظور دستیابی به نظریه های جدید علمی و تولید علم
•    مشارکت در حل معضلات اجتماعی
•    فراهم آوردن امکان دسترسی ایرانیان مقیم خارج از کشور و فارسی زبانان و علاقمندان به جمهوری اسلامی به آموزش عالی در اقصی نقاط عالم

در مورد طراحی وبسایت سازمانی دانشگاه پیام نور مشهد

طراحی وبسایت دانشگاه پیام نور مشهد که بعنوان نمونه ای از طراحی سایت در مشهد از شرکت داده پردازی فراتک محسوب می گردد، با ظاهری زیبا و کاربر پسند صورت پذیرفته است که در طراحی این سایت سعی گردیده است از آخرین تکنولوژی های روز دنیا در زمان طراحی بهره برده شود.
وبسایت سازمانی دانشگاه پیام نور با دارا بودن امکانات فنی بسیار و همچنین امکانات فنی اختصاصی درخواست شده از سوی مسئولین دانشگاه پیام نور مشهد طراحی و پیاده سازی گردیده است که همین امر سبب گردیده تا کاربران این سایت که غالباً دانشجویان و اساتید دانشگاه می باشند، با این سایت ارتباط راحت تری برقرار نمایند و از کلیه خدمات ارائه شده در این سایت به نحو احسن استفاده نمایند.
در طراحی سایت دانشگاهی پیام نور از زبان برنامه نویسی C# استفاده شده است. از دیگر تکنولوژی های مختلف برنامه نویسی وب که در سایت سازمانی دانشگاه پیام نور مرکز مشهد بکار گرفته شده است میتوان به jQuery ,HTML ,CSS3 ,JavaScript اشاره نمود که استفاده از این تکنولوژی ها باعث بهبود کیفیت رابط کاربری سایت گردیده است.