پشتیبانی از تاچ سه بعدی در اینستاگرام اندرویدی
Technology & IT NEWS

اخبار فناوری

  • 1552
  • 416 مرتبه
پشتیبانی از تاچ سه بعدی در اینستاگرام اندرویدی

پشتیبانی از تاچ سه بعدی در اینستاگرام اندرویدی

09/19/1394

به نظر می‌رسد که اینستاگرام تجربه‌ای مشابه استفاده از تاچ سه بعدی اپل در اختیار کاربران اندرویدی خود قرار داده است. برخی از کاربران اندرویدی اینستاگرام به تازگی متوجه شده‌اند که این شبکه اجتماعی قابلیتی مشابه با تاچ سه بعدی نسخه iOS این اپلیکیشن را ارایه می‌کند.

قابلیت استفاده از تاچ سه بعدی مدتی است که در اختیار کاربران iOS اینستاگرام قرار گرفته است و ظاهرا اینستاگرام قصد داشته تا به صورت آزمایشی به کاربران اندرویدی خود نیز امکان استفاده از این ویژگی را بدهد. از آنجایی که گوشی‌های هوشمند اندرویدی فاقد نمایشگرهای حساس به فشار هستند، ویژگی منحصر به فردی که به آیفون‌های جدید اپل اختصاص دارد، آخرین نسخه اندروید ایسنتاگرام نمی‌تواند از سخت افزار مخصوص حساس به فشار گوشی استفاده کند، در نتیجه این اپلیکیشن با فشار طولانی دست روی نمایشگر یک صفحه جدید Pop up را به کاربران نمایش می دهد.

برای استفاده از این ویژگی کافی است صفحه‌ای حاوی چندین تصویر را در اینستاگرام باز کنید، این صفحه می‌تواند پروفایل یک شرکت، پروفایل شخصی شما یا صفحه سرچ این اپ باشد. زمانی که روی یک عکس ضربه زده و انگشت خود را برای مدت طولانی‌تری روی صفحه نگه دارید، می توانید تصویر مورد نظر را به صورت تمام صفحه مشاهده کنید، در هر حال سایر بخش های برنامه به صورت مات زیر این تصویر نمایش داده می‌شود.

این ویژگی جدید هم چنین به کاربر امکان می دهد تا با حرکت سریع انگشت خود تصویر را لایک کرده، کامنت گذاشته یا آن را با سایر افراد به اشتراک بگذارد. در هر حال این ویژگی جدید تنها درون محیط داخلی اپلیکیشن قابل استفاده است (کاربر نمی‌تواند از این ویژگی روی آیکون اینستاگرام در هوم اسکرین خود استفاده کند).

بروزرسانی: مانند ویژگی پشتیبانی از چندین حساب کاربری که ساعاتی پس از منتشر شدن خبر آن، از دسترس خارج شد، این ویژگی تاچ سه بعدی نیز در حال حاضر غیر قابل استفاده است.

گردآوری: داده پردازی فراتک (طراحی سایت، طراحی وب سایت، طراحی سایت مشهد، طراحی در سایت مشهد)

منبع خبر : تک شات