خط شناسی
Success Articles

مقالات بازاریابی، فروش و موفقیت

  • 1613
  • 638 مرتبه
خط شناسی

خط شناسی

یک شنبه 06 فروردین 1396

راهنمای شخصیت شناسی از طریق خط شناسی

شما میتوانید این مقاله مفید و کاربردی را از لینک زیر دانلود کنید

دانلود فایل PDF

 

 

 

 

 

 

 

 

دستخط هر کس اسرار نهفته ای را در مورد شخصیت او آشکار می کند. 
تحلیل دستخط هر فرد می تواند بیش از 100 خصوصیت از شخصیت او را برای م معرفی کنید و ما می توانیم نکات مهمی را در مورد خصوصیات فرد و روابط شخصی و روابط شغلی وی دریابیم. می خواهید به برخی از حقایقی که در دستخط شما نهفته، آگاهی یابید؟!
در این مورد به شما کمک می کنم:

 


دستخط و نوع واکنش فرد در قبال مسایل مختلف زندگی
میزان شیب دستخط هرکس، نشاندهنده نوع واکنش عاطفی فرد در موقعیت های عاطفی است. 
هر قدر دستخط شما به سمت راست یا چپ متمایل باشد.(شکل 1 و2 ). واکنش شما در قبال مسایل زندگی، عاطفی تر است. یعنی: شما تخت فرمان قلب خود هستید. و اگر دستخط شما حالبت عمودی (شکل 3) دارد. واکنش های شما بیشتر منطقی و عقلانی است. یعنی معمولا بر اساس حقایق، یعنی شما تخت فرمان مغز خود هستید. 

 


دستخط و شیوه تفکر
مردم به روش های مختلفی می اندیشند. شما چطور؟  آیا درک بسیار سریعی دارید و قبل از آنکه توضیح کوینده راجع به مسئله ای به پایان برسد، منظور وی را به خوبی در می یابید و یا خیر، در این زمینه کندترید و باید با دقت بیشتری به مطالب توجه کنید و دیر به نتیجه گیری می پردازید؟
نحوه نوشتن حروف m  و n بیانگر روش تفکر شماست( در زبان فارسی احتمالا طرز نوشتن حروف دندانه دار مثل س و ش و غیره می تواند روش تفکر شخص را نشان دهد. 
اگر شما حروف m و n را به صورت نوک تیز می نویسید که شبیه w و u می شود(شکل 4) شما فردی سریع الانتقال هستید که مسایل را خیلی زود درک می کند. اما اگر حروف m و n را به شکل قوس دار می نویسید (شکل 5) شما فردی دقیق تر هستید ولی سرعت درک کمتری دارید. 

 


دستخط و قدرت تجزیه و تحلیل فرد
اگر شما حروف m و n را به صورت خطوطی شکسته می نویسید(شکل 6) به طوری که در بین دندانه ها، حرف v کوچکی ایجاد می شود، شما از قدرت تحلیل خوبی برخوردارید. اما اگر دندانه های حروف m و n را قوس دار می نویسید(مثل دستخط بچه های ابندایی)، در زمینه تجزیه و تحلیل مسایل ضعیف هستید(شکل 7)

 


دستخط و رک گویی شخص
اگر در زندگی شخصی رک گو و صریح هستید و برای طرح یک موضوع اصلا طفره نمی روید و زیاد به مقدمه چینی نمی پردازید، شما معمولا تخستین حرف از هر کلمه را از بالای خط تراز، نمی نویسید(شکل 8) اما اگر نخستین حرف از هر کلمه را از روی خط تراز شروع می کنید(شکل 9) شما فردی هستید که در رفتار و گفتار خود حاشیه می روید حرفتان را رک وصریح بیان نمی کنید. مثلا ابتدا از وضعیت آی و هوا می گویید، بعد راجع به بازی فوتبال شب قبل صحبت می کنید و بعد شروع به گفتن حرف موردنظر خود می نمایید. 

 


اکنون شما چه فکر میکنید؟!
اکنون شما فکر می کنید، فردی که تحت فرمان مغز خویش ااست، مطالب را سریع درک می کند و تحلیل گر است و رک گو می باشد، با فردی که تحت فرمان قلب خویش است، مطالب را بطور آهسته تر و دقت و توجه بیشتری درک می کند، چندان تحلیل گر نیست و در گفتار و کردار خود مستقیم به سر اصل مطلب نمی رود، آیا این دو نفر می توانند با هم دوست شوند، ازدواجج کنندو سازگاری داشته باشند.؟!
البته من! فکر می کنم شناخت، درک، معتبر شمردن و احترام گذاشتن به تفاوتهای یکدیگر، می تواند مسیری طولانی و به سمت سازگاری و توافق دو نفر باشد و تحلیل دستخط افراد، نه مانع سازگاری و به تفاهم رسیدن آن ها با هم، بلکه کمکی در راه تسخصی و درک تفاوتهای آنان جهت سعی در به تفاهم رسیدن آن ها باشد. 

اخبار مرتبط
نظرات
 
   
 

قوانین ارسال نظر

  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمی‌یابند بنابراین توصيه مي‌شود از مثبت و منفی استفاده کنید.