• با گسترش فروشگاه های اینترنتی، روز به روز به تعداد افرادی که از اینترنت به عنوان مرجعی برای خرید استفاده می کنند افزوده می شود. عدم حضور شما در صورت حضور سایر رقبا در این عرصه یعنی از دست دادن مشتریان. طراحی سایت فروشگاهی خود را به ما بسپارید.

  • امروزه نقطه آغازین تماس مشتری با یک شرکت ،سازمان و ... اغلب وب سایت (پورتال) آن شرکت، سازمان و ... است. بر این اساس حضور قدرتمند در شبکه جهانی اینترنت با داشتن وب سایتی قوی و پشتیبانی یک شرکت معتبر در زمینه طراحی وب سایت و پورتال برای شما اعتباری چند باره به وجود می آورد.

  • با سامانه ارسال، دریافت و مدیریت پیام کوتاه فراتک ارسال smsهای تبلیغاتی، اطلاع رسانی و ... به راحتی توسط خود شما با شماره اختصاصی و امکانات بی نظیر صورت می پذیرد. یکی از امکانات بی نظیر سامانه ارسال پیامک برای مشهدی ها اینکه، دربخش ارسال sms منطقه ای این سامانه، تعداد بیش از 700 هزار موبایل 0915، به تفکیک مناطق مختلف مشهد به صورت رایگان برای استفاده شما مشتریان گرامی قرارداده شده است.

  • نمونه طراحی سایت های ما را ببینید وبه لیست مشتریان ما نگاهی بیاندازید. مطمئنا از اینکه طراحی وب سایت خود را به ما می سپارید، آسوده خاطر خواهید بود.

 
 
 
 
 
 
 
 
  
 
مقدمه ای برای طراحی سايت
 

عناوین مهم این مقاله:
هدف از ساخت وب سايت
کجا و چگونه سايت را راه اندازي کنيد
اهميت طراحي وب سايت


برای يادگيری Html به چه چيزهايی نياز داريد
تمامي اين عناصر(( elements که در بخش قبل ذکر شد مي توان همگي يا تک تک آنها را در ميان کدهاي html بکار برد. لازم بذکر است که کليه کدها و عناصر مربوط به زبان html توسط يک کنسرسيوم و انجمني به نام W3C تأييد و به رسميت شناخته مي شود. انجمن W3C که مخفف World Wide Web Consortium مي باشد، به غير از Html بر کدهاي Style sheet, xml, xhtml هم نظارت دارد. اين انجمن پس از بررسي کدهاي جديد آنها را در سايت رسمي خود www.w3.orgاعلام مي نمايد. در حال حاضر آخرين نسخه html، نسخه html 4.01 ميباشد و بعد از آن نسخه هاي Xhtml به وب معرفي شده است.

هدف از ساخت وب سايت
قبل از هر کاري شما بايد هدف مشخصي داشته باشيد تا مصمم تر آن را دنبال کنيد، پس براي ساختن يک وب سايت هم هدف از ساخت آنرا مشخص کنيد به طور مثال موضوع آن چيست يا چه طرحي مي خواهيد داشته باشه با چه تعداد صفحه. بد نيست که نوع مخاطبين و بيننده ها را هم مشخص کنيد که چه کساني قرار است از سايت شما استفاده کنند. شما مي توانيد در ابتدا از يک سايت شخصي شروع کنيد، فکر کنم با پيشرفت تکنولوژي کامپيوتر و اينترنت در آينده نزديک هر کسي مانند شناسنامه بايد يک سايت براي معرفي خود داشته باشه. هميشه سعي کنيد تا مطالب را متناسب با مضمون سايت انتخاب کنيد و در هر قسمت يک هدف را دنبال کنيد که بيننده گيج و فراري نشود. اگر سايت شما شخصي است و در آن خاطرات ، عکسهاي خود يا دوستانتان را گذاشته ايد پس ديگرنبايد تبليغ محصولات توليدی را اضافه کنيد يا بالعکس.

کجا و چگونه سايت را راه اندازي کنيد
ابتدا بايد يک اسم مناسب براي سايت انتخاب کنيد که به اين اسم domain مي گويند، اسم يک وب سايت از سه قسمت تشکيل مي شود: www که مخفف World Wide Web ميباشد، اسم منتخب شما يا همان Domain و در آخر پسوندهاي مشخص مانند: .ir, .com, .net, .org, .info
پس از انتخاب اسم که بايد يک هماهنگي با مطالب سايت داشته باشد، نوبت به ثبت آن ميرسد که شما مجبورهستيد با يک شرکت خدمات اينترنت قرار داد ببنديد، براي ثبت اسم و اجاره فضا تا اطلاعات شما را در اينترنت به معرض نمايش بگذارند. بعد از اينکه تنظيمات اوليه انجام شد، شما مي توانيد با استفاده از سرويسهايي مانند FTP که مخفف File Transfer Protocol ميباشد اطلاعات سايت را حذف ، اضافه يا تغيير دهيد که در مورد اين سرويس در بخش ديگري توضيح خواهم داد.
البته سابتهايي هستند که شما ميتوانيد به طور رايگان سايت خود را راه اندازي کنيد اما معايبي هم دارند که يکي از آنها پخش تبليغات در صفحات شما ميباشد و ديگر اينکه امکانات محدود آنها است ولي براي شروع کار و آشنايي با نصب و راه اندازي يک وب سايت بسيار مناسب ميباشند


اهميت طراحي وب سايت
يک وب سايت موفق در مرحله طراحي جان مي گيرد چون چند چيز مهم در اين قسمت مشخص ميشود مانند، قالب بندي، رنگ، محتوا ومديريت اطلاعات سايت. اگر ما درست کردن وب سايت را به ساختن يک خانه تشبيه کنيم، ميبينيد که انسان منطقي خانه را بدون نقشه و طرح نمي سازد، پس بياييد به اين قسمت اهميت بيشتري بدهيم تا در پايان کار احساس رضايت بکنيم. در ساخت يک خانه نکات مهم ديگري هم هست، ظاهر و نماي آن، مواد ومصالح که قرار است بکار برده شود، در ضمن به راحتي کساني که ميخواهند از آن استفاده کنند هم بايد فکر کرد. پس شما هم اين نکات را مد نظر داشته باشيد که ظاهر صفحات چه شکلي داشته باشد از چه رنگهايي استفاده کنيد و چه مطالبي را بکار بريد تا مخاطبين را مجذوب کرده وهمچنين بتوانند به کليه قسمتهاي سايت دسترسي داشته باشند در هربخشي که هستند. زمان بيشتري را صرف اين قسمت کنيد تا نيازي به تغييرات اساسي در آينده نداشته باشيد.

براي يادگيري HTML به چه چيزهايي نياز داريد
براي ديدن صفحاتي که طراحي مي کنيد نياز به يک مرورگر وب web browser داريد اگر شما اين صفحه را مي بينيد پس يکي از اين مرورگرها را داريد. اما براي نوشتن کدهاي html در حال حاضر به برنامه ساده notepad که درکليه سيستمهاي عامل ويندوز وجود دارد نياز داريد، برنامه هاي پيشرفته ديگري هم هست که محيط گرافيکي دارند مانند: Microsoft frontpage , Macromedia Dreamweaver ولي براي شروع بهتر است که از همان Notepad استفاده کنيد. پس مهمترين چيزي که نياز داريد کمي وقت و علاقه و تخصص هست.

 

 
 
طراحی وب سایت
هدف از ساخت وب سایت چیست؟
مقدمه ای بر طراحی وب سایت
تبلیغات اینترنتی
طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سایت ادارات
طراحی سایت صنعتی
نمونه کارهای طراحی سایت
طراحی سایت شخصی
طراحی سایت شرکتی
طراحی سایت سازمانی
طراحی سایت با پورتال فراتک
طراحی سایت
لپ تاپ لنوو
ثبت هاست و دامنه
سامانه پیامک

استفاده از مطالب سایت فراتک برای مقاصد غیرتجاری و با ذکر نام منبع بلامانع است.
FaratechDP.com - Copyright © 2011 - All Rights Reserved