مقالات بهینه سازی سایت
SEO Articles

مقالات بهینه سازی و سئو سایت

تکنیک های جدید سئو را بیاموزید!

تکنیک های جدید سئو را بیاموزید! ویژه

گوگل طی سال های اخیر الگوریتم های سئو خود را به روزرسانی نموده است. هدف مهندسان گوگل یافتن مطالب مفید و موردنظر کاربران است. اما متاسفانه برخی از سئوکاران اطلاعات خود را به روز نکرده و همچنان از روش های قدیمی SEO استفاده می کنند و معتقدند این روش ها همچنان کارایی دارند.

اشتباهات رایج در لینک بیلدینگ را بشناسید!

اشتباهات رایج در لینک بیلدینگ را بشناسید! ویژه

مبحث لینک سازی Link building یکی از بخش های مهم در SEO به حساب می آید. متاسفانه اغلب کارشناسان سئو به درستی با لینک سازی و ساختارهای آن آشنایی ندارند و ممکن است با خطاهایی کوچک، آسیب های جدی به رتبه و عملکرد وب سایت وارد کنند.

هرم نیازهای سئو فنی

هرم نیازهای سئو فنی ویژه

سلسله مراتب نیازهای سئو فنی، موقعیت نسبی روند بهینه سازی موتورهای جستجو را نمایش می دهد و برای اولویت بندی استراتژی سئو به کارشناسان سئو سایت و بازاریابان اینترنتی کمک بسیاری می کند.

چطور محتوای تکراری را پیدا کنیم؟

چطور محتوای تکراری را پیدا کنیم؟ ویژه

محتوا یکی از ارکان اصلی سئو و بهینه سازی سایت است. محتوای اصیل و غیر تکراری تاثیر بسیار زیادی بر موفقیت وب سایت شما خواهد داشت.

چطور بک لینک های ارزشمند ایجاد کنیم؟

چطور بک لینک های ارزشمند ایجاد کنیم؟ ویژه

موتور جستجو گوگل در سال های اخیر اقدام به رتبه بندی صفحات بر اساس کیفیت محتوای آن ها نموده و برای این منظور بیش از 200 معیار مختلف در نظر گرفته است. جالب است بدانید تعداد و کیفیت لینک های یک صفحه از عوامل تاثیر گذار در رتبه بندی آن به شمار می رود.

تاثیر معیارهایِ نرخ پرش، نرخ مرور و زمان حضور در وب‌سایت بر سئو

تاثیر معیارهایِ نرخ پرش، نرخ مرور و زمان حضور در وب‌سایت بر سئو ویژه

چه زمانی استفاده از معیارهایی مانند نرخ پرش، نرخ مرور و زمان حضور در وب‌سایت درست است؟ چه زمانی بهتر است از این معیارها چشم‌پوشی کنیم؟

۵ راه برای بهبود سئوی محلی

۵ راه برای بهبود سئوی محلی ویژه

اگر وب‌سایت کسب‌وکار خود را برای کل دنیا بهینه‌سازی کنید، اما مکان و محله خود را به‌طور مشخص در نظر نگیرید، مشتری‌های محلی هرگز شما را روی اینترنت پیدا نمی‌کنند و در پلتفرم‌های آنلاین و شبکه‌های اجتماعی به شما امتیاز نمی‌دهند!

بهترین روش های ساخت بک لینک

بهترین روش های ساخت بک لینک ویژه

شاید اولین راهی که برای ساخت بک لینک به ذهن ما میرسد خرید بک لینک باشد ولی اتفاقا این کار آخرین گزینه ما خواهد بود. خرید بک لینک علاوه بر هزینه بالایی که دارد ریسک جریمه شدن سایت شما توسط گوگل را افزایش میدهد. بهترین راه، استفاده از روش های رایج ساخت بک لینک است که در این مقاله به بررسی آنها میپردازیم.

بارگذاری تنبل – Lazy Loading – چیست؟

بارگذاری تنبل – Lazy Loading – چیست؟ ویژه

به‌طورمعمول وقتی کاربری یک صفحه وب را باز می‌کند، تمام محتوای صفحه به‌صورت یک‌باره دانلود و رندر (تحویل) می‌شود. این کار به مرورگر امکان می‌دهد تا صفحه وب را کش کند، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که کاربر تمام محتواهای دانلود شده را ببیند. برای مثال، اگر یک گالری تصویر به‌صورت کامل دانلود شود اما کاربر بعد از مشاهده اولین تصویر از آن خارج شود، باعث هدر رفتن حافظه و پهنای باند خواهد شد.

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟

موتورهای جستجو چگونه کار می کنند؟ ویژه

در این مقاله نگاهی دقیقتر به موتورهای جستجو و عملکردها آن در سطح وب خواهیم داشت. دانستن اینکه کاربران چطور از موتور جستجو استفاده میکنند و موتورهای جستجو چطور صفحات وب را رتبه بندی میکنند میتواند مهمترین معیار ما برای شناخت تکنیک های سئو و بهینه سازی سایت باشد.