اخبار فناوری و تکنولوژی - صفحه 3
Technology & IT NEWS

اخبار فناوری و تکنولوژی IT

انتشار نخستین نسخه پیش نمایش Redstone 3 توسط مایکروسافت

انتشار نخستین نسخه پیش نمایش Redstone 3 توسط مایکروسافت ویژه

با توجه به اینکه نسخه رسمی بروزرسانی Creators ویندوز 10 در تاریخ 22 فروردین رونمایی میشود، شرکت مایکروسافت نخستین بروزرسانی Redstone 3 را برای اعضای حلقه سریع منتشر نمود.

متدولوژی اسکرام (Scrum Methodology)

متدولوژی اسکرام (Scrum Methodology) ویژه

اسکرام(scrum) یک روش تکراری برای مدیریت پروژه های نرم افزاری است. در این روش سازمان دهی تیم توسعه و برقراری ارتباط مناسب با مشتری یا مشتریان امکان پذیر می گردد. هم چنین با مدیریت صحیح فرایند تولید و توسعه نرم افزار توسط این متدولوژی، امکان ارائه محصول با کیفیت در مدت زمان مشخص مقدور می گردد.

پینگ پونگ واقعیت مجازی؛ جدیدترین بازی هدست اچ تی سی وایو

پینگ پونگ واقعیت مجازی؛ جدیدترین بازی هدست اچ تی سی وایو ویژه

کمپانی اچ‌تی‌سی در کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی‌های رایانه‌ای، از چندین اپلیکیشن نمونه از جمله اپ VRSports رونمایی کرد. به کمک اپلیکیشن یادشده می‌توانید با استفاده از هدست اچ‌تی‌سی وایو، بازی پینگ‌پونگ را به‌صورت واقعیت مجازی انجام دهید.

اپلیکیشن موبایل سازمان تاکسیرانی نوروز ۹۶ آغاز به کار می‌کند

اپلیکیشن موبایل سازمان تاکسیرانی نوروز ۹۶ آغاز به کار می‌کند ویژه

رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران جزییات اپلیکیشن موبایلی سازمان تاکسیرانی را تشریح کرد. میثم مظفر در نشست خبری با اعلام رونمایی از اپلیکیشن موبایلی جابه‌جایی مسافر متعلق به شرکت تاکسیرانی گفت: «این روزها فضای شهر متأثر از فعالیت شرکت‌های اپلیکیشن موبایلی جابه‌جایی مسافران است، اما امروز اعلام می‌کنیم که اولین سامانه و اپلیکیشن موبایلی جابه‌جایی مسافر متعلق به سازمان شرکت تاکسیرانی شهر تهران در نوروز ۹۶ فعالیت خود را آغاز می‌کند.»

جایزه‌ ۳۰ هزار دلاری مایکروسافت برای محققان باگ در سرویس‌هایش

جایزه‌ ۳۰ هزار دلاری مایکروسافت برای محققان باگ در سرویس‌هایش ویژه

مایکروسافت به مدت سه ماه، جایزه‌ای ۳۰ هزار دلاری برای محققان باگ در سرویس‌هایش در نظر گرفته است. در چند هفته‌ی گذشته، گوگل با انتشار جزئیاتی از باگ‌های امنیتی ویندوز ۱۰، مایکروسافت را با مشکلات بزرگی روبه‌رو کرده است.

چرا بزرگترین بازار اندروید ایران هک شد؟

چرا بزرگترین بازار اندروید ایران هک شد؟ ویژه

سیستم عامل اندروید به خودی خود واجد خلل و فرج امنیتی بسیاری است که اکنون بنا بر آماری که چندی پیش یکی از شرکت های امنیتی منتشر کرده، تقریبا از هر ده نرم افزار اندرویدی، سه تا چهار نمونه بدافزار است. حال اگر موضوع بازار فروش اپلیکیشن اندروید در ایران باشد، موضوع کاملا متفاوت است و سؤال این است که چرا یک چنین بازاری هک می شود؟

سونی از سه تلویزیون 4K جدید سازگار با HDR رونمایی کرد

سونی از سه تلویزیون 4K جدید سازگار با HDR رونمایی کرد ویژه

سونی در جریان کنفرانس مطبوعاتی‌اش در نمایشگاه CES از سه دستگاه تلویزیون 4K رونمایی کرد. این دستگاه‌های جدید با شماره‌ مدل‌های XBR-X930D، XBR-940D و XBR-X850D به سیستم‌ عامل اندروید TV مجهز هستند و با تکنولوژی HDR (دامنه داینامیک بالا) هم سازگاری دارند.

آغاز به کار تلسکوپ رباتیک در چین

آغاز به کار تلسکوپ رباتیک در چین ویژه

یک تلسکوپ رباتیک که با همکاری چین و تایلند برای بررسی اجسام سماوی ساخته شده، در یک ایستگاه رصد در جنوب غرب چین عملیاتی شد.

ساخت سیستم تصفیه هوا با پوسته بادام زمینی

ساخت سیستم تصفیه هوا با پوسته بادام زمینی ویژه

تیمی از محققان دانشگاه ملی مکزیک و مرکز تحقیقاتی «مطالعات پیشرفته» به رهبری رائول پیندا اولمدو متخصص بیوتکنولوژی با بهره‌گیری از پوسته بادام زمینی یک دستگاه فیلتر تصفیه هوا ایجاد کردند.

تصویر نجومی روز ناسا : کهکشان مارپیچی میله‌ای NGC 1300

تصویر نجومی روز ناسا : کهکشان مارپیچی میله‌ای NGC 1300 ویژه

کهکشان زیبا و بزرگ مارپیچی میله‌ای NGC 1300 در فاصله‌ی ۷۰ میلیون سال نوری از ما و صورت فلکی نهر قرار دارد.